Namiot barierowy

Namiot barierowy to forma ochrony opracowana dla Centrum Symulacji Medycznych i Innowacji Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Konstrukcja została stworzona z folii przezroczystej o grubości 0,3 mm. Jej zadaniem jest bezpieczna izolacja pacjenta z wirusem SARS-CoV-2 od lekarzy i personelu medycznego. Urządzenie pokrywa ciało pacjenta od pasa w górę. W celu uzyskania łatwego, bezpiecznego dostępu do pacjenta zastosowano dwa, specjalne otwory ze stoperami. Produkt jest jednorazowy. Szybki i prosty montaż wymaga skutecznego przymocowania do łóżka oraz wzmocnienia za pomocą taśmy klejącej.

Namiot barierowy – prosta i skuteczna forma ochrony

Dzięki opisywanemu rozwiązaniu pacjent jest bezpieczny i czuje się komfortowo, a personel medyczny nie jest objęty ryzykiem zakażenia. To prosta, skuteczna forma ochrony przed rozprzestrzenianiem się wirusa w szpitalach, niewymagająca dużego nakładu finansowego. Namiot barierowy otrzymał pozytywną opinię Krajowego Konsultanta w dziedzinie medycyny ratunkowej.

U nas kupisz namiot barierowy

Zapraszamy Państwa do kontaktu w sprawie zakupu namiotu barierowego pod numerem telefonu +48 881 910 311 lub adresem e-mail biuro@csmiwum.pl.

Uniwersalność wykorzystania namiotu barierowego

Pandemia wirusa SARS-CoV-2 to niejedyna okoliczność, w której namiot barierowy ma powszechne zastosowanie. Innowacyjna formuła osłony chroni przed zakażeniem kropelkowym przy innych, wysoce zaraźliwych patogenach. Trzeba podkreślić, że ten model wyposażenia medycznego jest nieodzowny do realizacji wielu procedur. Począwszy od stabilnego transportu pacjenta w karetce, poprzez wykonanie specjalistycznej diagnostyki w szpitalu, skończywszy na codziennej opiece pielęgniarskiej nad chorym. Ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa w placówce będzie mniejsze dzięki wykorzystaniu tego typu rozwiązania.

Namiot barierowy to bezpieczeństwo personelu i pacjenta

Proponowana forma ochrony przed zarażeniem nie wymaga ponoszenia dużych kosztów, z uwagi na przystępną cenę namiotu barierowego. Zabezpieczenie chorego oraz osób opiekujących się nim jest pełne, także przy podłączaniu do aparatury medycznej. Czynności związane z podpinaniem kardiomonitora, respiratora czy innego sprzętu przebiegają sprawnie i bez żadnego zagrożenia. Namiot stanowi asekurację przed wnikaniem drobnoustrojów lub zanieczyszczeń ze środowiska do dróg oddechowych pacjenta.